Upravit stránku
Pepa Libický ve svých Libovkách pokračuje v rekonstrukci letního sídla. Tentokrát se v interiéru pustil do obkladu sloupů cihlovými pásky, které si u nás v Brandýse nad Labem vybral. Sledujte celou proměnu, inspirujte se a nechte si poradit, jak na cihlový obklad třeba i u Vás doma. Celé VIDEO najdete níže v textu. 

Příprava podkladu a zaměření

Známé pořekadlo "Dvakrát měř, jednou řež." platí i u cihlových pásků. Správné rozměření je základ a díky němu Váš projekt může vypadat jako od profesionála. Vyhněte se krátkým dořezům, které mohou celkový dojem z obkladu pokazit. 
Samotný podklad pro lepení musí být pevný a nedrolit se! Pepa použil jádrovou omítku, která je ideální. Nezapomeňte také na řádnou penetraci. 

Formátování cihlových pásků

Pro přesný řez doporučujeme použít úhlovou brusku s diamantovým kotoučem.
Kvůli prachu při řezání doporučujeme řezat vždy venku.

Lepení cihlového obkladu

Lepidlo na podklad nanášejte zubovým hladítkem, ideální rozměr zubu je 6 nebo 8 mm. Před nalepením je důležité natáhnout lepidlo i na samotný pásek, což zajistí ideální spojení lepidla a pevný spoj. Mezi pásky je vhodné udržovat vodorovnou i svislou spáru 10 - 12 mm. Rovinu průběžně kontrolujte vodováhou. 

Spárování cihlového obkladu

Pro spárování svépomocí je nejvhodnější použít spárovací hmoty FM pro ruční spárování. Rozmíchaná směs je dobře tvarovatelná, takže snadno se hladítkem / špachtlí aplikuje do spáry a nezašpiní samotné pásky. Vybírat můžete z mnoha odstínů - v interiéru patří k oblíbeným bílobéžová nebo bílošedá, ale můžete vybírat i z dalších barev jako je šedá, tmavě šedá, antracitová, bílá nebo černá. Po krátkém zavadnutí spáry očistěte obklad smetáčkem. 

Celé video s podrobným návodem najdete zde: