Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Podzim doslova láká k projektům uvnitř domu a přesně to udělal i Pepa Libický ve svém posledním díle Libovek - pustil se do proměny obývacího pokoje. Stávající tapeta již dávno vyšla z módy, proto se tentokrát Pepa rozhodl zvolit materiál, který se jen tak neokouká. Jak sám říká: "Něco, co dlouho bylo a dlouho bude." a tím materiálem je lícová cihla, respektive v tomto případě cihlový obklad W.WDFP.Trentino. Stačí doslova pár metrů tohoto přírodního materiálu a celé místo získá úplně jinou energii. Ostatně přesvědčte se sami, celé VIDEO i podrobný NÁVOD najdete níže v textu.
Příprava podkladu, zaměření a řezání cihlových pásků
Dobrá příprava zkracuje samotnou dobu realizace a správné rozměření je základ, díky kterému Váš projekt může vypadat jako od profesionála. Vyhněte se krátkým dořezům, které mohou celkový dojem z obkladu pokazit. A nezapomeňte na podklad, který musí být soudržný a pevný. Veškeré zbytky původních tapet, nesoudržné kusy omítky atd. musí pryč! Po očištění doporučujeme použít také vhodnou penetraci právě pro váš typ podkladu. Následuje formátování cihlových pásků, které snadno nařežete pomocí úhlové brusky s diamantovým kotoučem.
Lepení cihlového obkladu
Lepidlo na podklad nanášejte zubovým hladítkem, ideální rozměr zubu cca 8 mm. Před nalepením je důležité natáhnout lepidlo i na samotný pásek, což zajistí ideální spojení lepidla. Mezi pásky je vhodné udržovat vodorovnou i svislou spáru 10 - 12 mm. Rovinu průběžně kontrolujte vodováhou.
Spárování cihlového obkladu
Pro spárování svépomocí je nejvhodnější použít spárovací hmoty FM pro ruční spárování. Rozmíchaná směs je dobře tvarovatelná, takže snadno se hladítkem / špachtlí aplikuje do spáry a nezašpiní samotné pásky. Vybírat můžete z mnoha odstínů - oblíbené jsou světlejší spáry jako bílobéžová nebo bílošedá, ale můžete vybírat ZDE i z dalších barev jako je šedá, tmavě šedá, antracitová, bílá nebo černá. Po krátkém zavadnutí spáry očistěte obklad smetáčkem.